Historia marki Same – części do maszyn rolniczych

ak0009Same – ponad 70 lat doświadczenia w produkcji ciągników i innych maszyn rolniczych. Kiedy we wschodniej Europie trwała II wojna światowa, we Włoszech dwóch braci, Francesco i Eugenio założyło firmę Same, która miała produkować silniki i ciągniki rolnicze. Rolnictwo bardzo szybko się rozwijało i potrzebowało specjalistycznych maszyn, które mogłyby pracować w trudnych warunkach terenowych i wykonywać najcięższe prace.

ak0009

Same– niezawodność, która zobowiązuje

Kilkadziesiąt lat doświadczenia sprawiło, że inżynierowie z firmy Same potrafią zbudować niezawodne ciągniki i inne pojazdy wykorzystywane w rolnictwie. Ale nic nie jest wieczne. Zdarza się czasami, że wymagają one drobnych napraw i okresowych przeglądów. Części do Same i materiały eksploatacyjne powinny być oryginalne, najwyższej jakości. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że maszyna będzie szybko i sprawnie naprawiona i przez długi czas będzie pracować niezawodnie.

Jak podkreśla firma agropomoc.pl, części do Same produkowane są z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanych rozwiązań technologicznych i z największą precyzją. Wysoka jakość materiałów, doskonale wyszkolona kadra inżynierów i ostre kryteria w procesie kontroli jakości sprawiają, że klient otrzymuje części które pozwalają na utrzymanie maszyny w stanie zbliżonym do fabrycznego przez długi czas.

Ważne jest również to, żeby wszystko, co potrzebne do przeglądu i serwisu było dostarczone do klienta szybko i sprawnie. Części do Same powinny być dostępne „od ręki” i pozwalały na jak najkrótsze przerwy w pracy ciągników i maszyn rolniczych. Tylko wtedy praca na roli może być wykonana na czas i w terminie.

Marka Same – część historii

Przedsiębiorstwo powstało w 1942 roku. Dziewięć lat później rozpoczęła się produkcja nowoczesnych, jak na ówczesne czasy, silników chłodzonych powietrzem. Rok po tym wydarzeniu z taśmy montażowej zjechał pierwszy, nowoczesny ciągnik serii DA, który był pionierem w grupie pojazdów rolniczych z napędem na cztery koła.

Czternaście lat później firma rozpoczęła produkcję modelu Centauro, nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie ciągników rolniczych. W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku, w 1976 roku Same rozpoczęła produkcję ciągników wysokiej mocy. Był to początek produkcji modelu Buffalo. Siedem lat później firma wprowadziła na rynek ciągniki serii Explorer. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem rolników i wyprodukowano ich ponad 70 000 sztuk.

W 2011 roku firma miała swoje święto ponieważ wyprodukowała milionowy ciągnik. Był nim model Frutteto. Ciągnik z tej serii otrzymał również w 2015 roku nagrodę w kategorii „Najlepszy Ciągnik Specjalistyczny” w konkursie Ciągnik Roku 2016. W okresie ponad 70 lat istnienia firma dynamicznie się rozwijała i w chwili obecnej, oprócz ciągników produkuje również kombajny zbożowe, silniki oraz inne maszyny rolnicze. Oczywiście dostarcza również materiały eksploatacyjne i części do SAME.

Reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.