Jednoroczne rośliny ozdobne – idealne do samodzielnej uprawy

Niezależnie‌ ‌od‌ ‌tego‌ ‌jakiej‌ ‌wielkości‌ ‌jest‌ ‌nasz‌ ‌ogród,‌ ‌warto‌ ‌znaleźć‌ ‌w‌ ‌nim‌ ‌miejsce‌ ‌na‌ ‌rośliny‌ ‌ ozdobne.‌ ‌Umiejętnie‌ ‌dobrane‌ ‌sprawią,‌ ‌że‌ ‌przestrzeń‌ ‌wokół‌ ‌naszego‌ ‌domu‌ ‌będzie‌ ‌prezentowała‌ ‌się‌ ‌ zachwycająco.‌ ‌Ich‌ ‌różnorodne‌ ‌kolory‌ ‌i‌ ‌aromaty‌ ‌działają‌ ‌pobudzająco‌ ‌na‌ ‌zmysły.‌ ‌Dodatkowo‌ ‌sadząc‌ ‌ kwiaty‌ ‌pomagamy‌ ‌pszczołom.‌ ‌W‌ ‌ofercie‌ ‌marki‌ ‌Legutko‌ ‌znajdziemy‌ ‌najwyższej‌ ‌jakości‌ ‌nasiona‌ ‌ jednorocznych‌ ‌roślin‌ ‌ozdobnych,‌ ‌a‌ ‌wśród‌ ‌nich:

nasiona

Nasiona czarnuszki damasceńskiej

Czarnuszka damasceńska (zamów) to roślina jednoroczna zaliczana do rodziny jaskrowatych o charakterystycznych, delikatnych, błękitnych kwiatach. Okres kwitnienia czarnuszki rozpoczyna się w maju i trwa do sierpnia. Roślina ta wykorzystywana jest na rabatach mieszanych, a także do tworzenia obwódek. Czarnuszka damasceńska potrzebuje stanowiska słonecznego i gleby charakteryzującej się wysoką zawartością wapnia.

Nasiona azalii letniej

Azalia letnia to niezwykle efektowna roślina ozdobna, która jest jednocześnie łatwa w uprawie. W sprzyjających warunkach osiąga ona wysokość do 40 centymetrów. Okres kwitnienia azalii rozpoczyna się w czerwcu i trwa do września. Dobrze jest jej zapewnić stanowisko słoneczne, osłonięte od wiatru (choć będzie rosła również w półcieniu). Roślina ta często wykorzystywana jest przez ogrodników do tworzenia obwódek rabatowych.

Nasiona groszku pachnącego

Groszek pachnący (zamów nasiona) jest to pnąca roślina jednoroczna zaliczana do rodziny bobowatych, która wywodzi się z regionów Morza Śródziemnego. Jak już sama nazwa wskazuje – groszek zachwyca swoim zapachem. Jego pędy są wiotkie i długie, zazwyczaj osiągają długość do 2 metrów. Pachnące kwiaty mogą przybierać barwę różową, białą, pomarańczową, a nawet niebieską. Okres kwitnienia rozpoczyna się w czerwcu i trwa do sierpnia (żeby cieszyć się dłuższym czasem kwitnienia możemy wysiewać groszek partiami). Dla groszku pachnącego dobrze jest zarezerwować słoneczne stanowisko z żyzną, próchniczą glebą. Roślina ta wymaga regularnego podlewania.

Nasiona dalii

Dalia jest niezwykle efektowną rośliną zaliczaną do rodziny astrowatych. Jej ozdobne kwiaty mogą przybierać różne barwy – między innymi żółtą, purpurową, różową, pomarańczową, lawendową, zielonkawą, czy białą. Wysokie odmiany dalii wymagają podpór, gdyż mają skłonność do wyginania się do ziemi. Dalia dobrze czuje się w pełnym słońcu i żyznej, przepuszczalnej glebie. W trakcie uprawy należy pamiętać o jej częstym podlewaniu i nawożeniu.

Nasiona dyni ozdobnej

Dynie ozdobne (oferta nasion) są odmianami dyni zwyczajnej, które uprawia się ze względu na wysokie walory dekoracyjne. Dynie sadzimy na glebach żyznych, przepuszczalnych, wilgotnych, zasobnych w próchnicę. Roślina ta najlepiej rozwija się w wysokich temperaturach (od 20 do 28 stopni Celsjusza), na stanowiskach słonecznych. O dyni ozdobnej możemy pomyśleć gdy nasz ogród jest duży – potrzebuje ona sporo miejsca i podpór pod pędy.

Nasiona fasoli ozdobnej

Fasola ozdobna to roślina bardzo popularna w Polsce, jednak w warunkach naturalnych rosnąca jedynie w Azji Południowej i Ameryce Południowej. Jest to roślina o pokroju płożącym. Jej pędy mogą niekiedy osiągać nawet do 4 metrów długości. Dla fasoli ozdobnej warto jest zainstalować specjalne podpory, po których będzie mogła się piąć. Fasola rośnie bardzo szybko. Okres kwitnienia rozpoczyna się w czerwcu i trwa aż do września.

Nasiona facelii dzwonkowatej

Facelia dzwonkowata to wyjątkowo efektowna roślina ozdobna, którą zaliczamy do rodziny czerpakowatych. Jest ona również rośliną miododajną. Facelia w sprzyjających warunkach osiąga od 20 do 30 centymetrów wysokości. Jej znakiem rozpoznawczym są liczne, intensywnie niebieskie, dzwonkowate kwiaty. Facelię można uprawiać na stanowiskach słonecznych lub w półcieniu. Zaleca się nawozić ją przy użyciu nawozów wieloskładnikowych.

Nasiona gipsówki wytwornej

Gipsówka wytworna to obficie kwitnąca roślina, która nie sprawia problemów w uprawie. Charakteryzuje się ona drobnymi, białymi (spotkamy również gipsówki różowe lub purpurowe) kwiatami osadzonymi na cienkich szypułkach. Gipsówka wytworna znajduje zastosowanie we florystyce – jest niezwykle efektownym dodatkiem do bukietów.

Reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.