Co warto wiedzieć o herbicydach?

rolnictwoPod nazwą herbicydy kryje się grupa preparatów, które wykorzystuje się w celach chwastobójczych, zarówno w uprawach rolnych, jak i ogrodniczych. Ich działanie ma sposób układowy, czyli są wchłaniane bezpośrednio z poziomu korzenia lub liści. Mają też działanie, które hamuje fizjologiczne procesy. Mogą też działać w sposób kontaktowy, czyli niszczyć bezpośrednio te fragmenty roślin, z którymi będą miały styczność. Wyróżniamy herbicydy totalne i selektywne.

rolnictwo

Grupa podwyższonego ryzyka

W kontekście rolniczych upraw to zboża ozime są szczególnie narażone na występowanie nadmiernego zachwaszczenia. Faza początku wegetacji w porze jesiennej i wczesna wiosna, to okresy, gdy szczególnie należy zadbać o ich ochronę. Jeśli tylko sprzyjać będą temu warunki pogodowe, należy wykonywać zabiegi oparte o stosowanie herbicydów jesienią. Zabiegi wiosenne z kolei są traktowane jako działania o charakterze uzupełniającym.

Czym różnią się herbicydy selektywne od totalnych?

Wyjaśnić należy wyżej wspomniany podział tej grupy środków. Herbicydy selektywne odpowiadają za skuteczne eliminowanie konkretnej grupy roślin albo konkretnego gatunku. Mogą być stosowane w zwalczaniu chwastów jednoliściennych, w tym bardzo popularnej miotły zbożowej. Jeśli chodzi o środki totalne, nie mają one żadnych „skrupułów”. Będą niszczyć każdą formę zieleni na zastosowanym obszarze. Bardzo częstym kontekstem zastosowania tych środków jest oczyszczenie terenu, na przykład poprzedzające założenie plantacji.

Gdzie szukać herbicydów?

Ze względu na spore elementy różnic w ich działaniu, należy przyjrzeć się dokładnie temu, gdzie zaopatrywać się w takie środki. Jednym z ciekawszych i bezpieczniejszych miejsc jest rolniczy sklep internetowy Syngenta.pl. Tam, poza bardzo konkretnym i zróżnicowanym wyborem środków, będzie też można uzyskać konkretne i rzetelne informacje, które pomogą w dobraniu rozwiązania do każdego problemu z roślinami. Tym samym, będziemy mogli mówić o bardzo skutecznych działaniach, nie tylko w zakresie eliminowania chwastów.

Reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.