Praktyczne akcesoria, których nie może zabraknąć w Twoim domu

pol_pm_ceramiczny-zestaw-do-czekoladowego-fondue-dla-4-osob-8783_1Dom to wyjątkowe miejsce, w którym chcemy stworzyć rodzinną atmosferę i przytulny klimat. Każdy z nas pragnie, aby dom był miejscem, do którego wszyscy domownicy chętnie wracają po długich dniach w pracy lub w szkole. Dlatego też tak chętnie dbamy o wystrój wnętrz i przedmioty otaczające nas w mieszkaniu. Warto zatroszczyć się, aby otaczały nas akcesoria nie tylko będące ładne i estetyczne, ale także praktyczne. Oto kilka propozycji ciekawych gadżetów.

Osuszacz powietrza – na przekór wilgoci

Za odpowiednią wilgotność powietrza uważa się tę z przedziału 40-60%. W takiej nasz organizm najlepiej funkcjonuje, a my dobrze się czujemy. W niektórych domach, zwłaszcza w starym budownictwie, wilgotność powietrza zazwyczaj jest niestety wyższa. Czasami można nawet wyczuć przykry zapach typowy dla wilgoci. Podwyższona wilgotność powietrza negatywnie wpływa na zdrowie – zwłaszcza w przypadku astmatyków i alergików, a także przyczynia się do częstszych infekcji. Jeżeli więc w naszym mieszkaniu na oknach stale utrzymuje się skroplona woda, warto zaopatrzyć się w osuszacz powietrza.

Przyczyn dużego poziomu wilgotności w domu może być naprawdę wiele. Mogą to być nieszczelne rury, cieknące dachy, źle wietrzone pomieszczenia, brak odpowiedniej wentylacji. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku nieregularnie ogrzewanych pomieszczeń, które gromadzą wodę. Zaczyna ona parować, gdy rozpocznie się sezon grzewczy, a my nagle włączymy ogrzewanie. Osuszacz powietrza obowiązkowo powinien znaleźć się w piwnicy, na strychu oraz w garażu. Najczęściej sytuacja wymaga również, aby znalazł się on w kuchni, spiżarni, pralni czy łazience.

Warto jednak pamiętać, że zbyt suche powietrze także nie jest zdrowe. Dlatego też osuszacz powietrza został skonstruowany tak, aby pochłaniać wilgoć z powietrza jedynie powyżej granicy właściwej dla naszego funkcjonowania. Nawet niewielkie modele są w stanie zapewnić odpowiednie działanie i odprowadzanie nadmiaru wilgoci. Ich konstrukcja składa się między innymi z wkładów, które należy wymieniać co jakiś czas, średnio co 4-6 miesięcy. Nie wymaga podłączenia do energii elektrycznej ani baterii.

Osuszacz powietrza zapewni odpowiednie warunki do codziennego funkcjonowania, jednocześnie chroniąc nasze meble, podłogi i ściany przed nadmiarem wilgoci. Tym samym zapobiegnie rozwojowi grzyba oraz pleśni w pomieszczeniach.

pol_pm_ceramiczny-zestaw-do-czekoladowego-fondue-dla-4-osob-8783_1

Zestaw do fondue – niebanalny gadżet do kuchni

Fondue to potrawa, która wywodzi się ze Szwajcarii. Pierwszy raz na stołach pojawiła się około pięć wieków temu. Współcześnie istnieje wiele odmian tej przekąski, jednak wśród najpopularniejszych pozostaje serowe oraz czekoladowe fondue. Według tradycji potrawa ta powstała po to, aby wykorzystać wszystko to, co zostało w domu do jedzenia. Fondue cieszy się ogromną popularnością we Włoszech i Francji, jednak od jakiegoś czasu zagościło także na polskich stołach.

Jak korzystać z zestawu do fondue? Zanim przystąpimy do przygotowania tej potrawy, zastanówmy się, którą wersję przyrządzimy – serową czy czekoladową (lub też inną) – i wyszukajmy ciekawe przepisy. Fondue podgrzewany jest w specjalnym garnku nazywanym caquelon. Stawia się go na stole, a zebranym osobom rozdaje niewielkie talerzyki i specjalne widelczyki. Widelczyki służą do nakłuwania na nich poszczególnych składników i zanurzania w przygotowanej masie.

Zestaw do fondue jest ciekawą alternatywą na romantyczną kolację we dwoje, spotkanie rodzinne czy też imprezę ze znajomymi. Stanowi kulinarną atrakcję, która z pewnością zachwyci domowników i gości. Pysznie, smacznie i co najważniejsze oryginalnie.

Reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.