XV Spotkanie Kolędowe w Wojciechowicach

Tradycja wspólnego kolędowania w gminie Kłodzko ma już 15 lat! Gospodarzem Kolędowego Spotkania KGW jest koło gospodyń z Wojciechowic; impreza odbywa się w miejscowym Domu Ludowym. Kolędowanie z roku na rok rozrasta się, bowiem już nie tylko KGW w nim uczestniczą. Tegoroczne wspólne śpiewanie odbyło się w święto Trzech Króli, czyli w poniedziałek 6 stycznia.

Na scenie wystąpili: „Wojciechowiczanki” z Wojciechowic, Towarzystwo Śpiewacze z Krosnowic, młodzi aktorzy z koła teatralno – muzycznego z Wojciechowic, Zespół Młodzieżowy „TAK’S” z Jaszkowej Dolnej, dzieci ze świetlic w Kamieńcu, Ruszowicach, Korytowie i Piszkowicach, „Róża Kłodzka” z Żelazna, „Kumy” z Krosnowic, „Podzamek Boys”, „Jarzębinki i Batiary” z Szalejowa Górnego, „Szalejowianki” z Szalejowa Dolnego, „Górnianki” z Jaszkowej Górnej, „Folkowe Babki” z Roszyc, Zespół Marzenie Gminy Kłodzko oraz Chór Sołtysów.

Większość wymienionych kolędników to już w zasadzie zasłużeni weterani różnych scen. Dlatego szczególnie gorąco oklaskiwano występujące dzieci, które już idą śladem swoich mam i babć. Jest więc szansa, że nasza ludowa tradycja nie zaginie. Wszystkie kolędujące zespoły otrzymały piękne pamiątkowe statuetki.

Reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.