Środki ochrony roślin – jak wybierać?

procamŚrodki ochrony roślin to różnego rodzaju preparaty chemiczne służące do zwalczania szkodników i chorób roślin. Jakie zatem środki wybierać, aby były skuteczne a jednocześnie nie szkodziły plonom?

procam

Z pewnością warto pamiętać, że rolnictwo zrównoważone wymaga stosowania środków ochrony, które są nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne dla środowiska i konsumenta.

Zapytaj zanim kupisz!

Zwalczanie wszelkiego rodzaju chorób oraz szkodników bywa skuteczne tylko wówczas, kiedy stosujemy dany preparat w określonym terminie. Zdecydowanie najważniejsza jest w tym przypadku prawidłowa identyfikacja problemu. Warto w takich przypadkach poprosić o poradę specjalistę i oczywiście uważnie czytać etykiety, które znajdują się na opakowaniach.

Gdzie kupować?

Środki chwastobójcze i środki ochrony roślin warto kupować jedynie w sprawdzonych punktach sprzedaży. Należy natomiast wystrzegać się bazarów i okazji w handlu obwoźnym. Preparaty tego typu są niemal tak samo często podrabiane co odzież, leki czy markowe perfumy.

Bezpieczne stosowanie środków ochrony roślin
Lato to bez wątpienia okres wzmożonych prac na wiejskich polach uprawnych. Jest to moment szczególnie wymagający i intensywny dla wszystkich rolników. Zbiór owoców, sianokosy, żniwa – to pod ich znakiem upływają najcieplejsze miesiące. Warto wykonywać swoją pracę rzetelnie i dobrze, zgodnie z zasadami, które mówi, że rolnictwo zrównoważone to wielka inwestycja w lepsze jutro.

Produkcja żywności bezpiecznej, zgodnej z zasadami higieny wymaga odpowiedniego przygotowania. Istotną rolę we wszystkich uprawach bez wątpienia odgrywają środki chwastobójcze, które zapewniają uprawom harmonijny i niczym niezakłócony wzrost. Warto jednak zadbać, aby były one bezpieczne zarówno dla samych roślin, jak i późniejszych konsumentów.

Nie ulega wątpliwości, że należy kupować tylko środki ochrony roślin dopuszczone do obrotu i stosowania w Polsce. Powinny być one szczelnie zamknięte i mieć oryginalne opakowania, a także instrukcję stosowania i etykietę w naszym języku. Z kolei zużyte opakowania po środkach ochrony roślin powinny trafiać z powrotem do dystrybutora. Zachęcamy do zakupu bezpiecznych środków ochrony roślin ze strony https://www.procam.pl, która oferuje szeroką ofertę wysokiej jakości produktów w korzystnych cenach.

Reklama:

One Comment on “Środki ochrony roślin – jak wybierać?”

  1. Bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego jak najbardziej powinniśmy zwracać uwagę czego używamy. Naprawdę pomocny artykuł, dzięki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.