Pokaz polowy w Roszycach w gminie Kłodzko

2014.10.29-1Ponad sto osób obejrzało pokaz polowy agregatów uprawowych oraz pokaz tłoczenia oleju rzepakowego na zimno, który odbył się w środę 29 października. Organizatorami pokazu byli Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu i Rada Powiatowa Dolnośląskiej Izby Rolniczej Kłodzku.

W pokazie uczestniczyli rolnicy z powiatu kłodzkiego, ząbkowickiego, wałbrzyskiego oraz z województwa opolskiego. Pierwsza część pokazu odbyła się na polu zwycięzców Konkursu Gospodarstwo Roku Gminy Kłodzko 2014, państwa Ogielskich. Marcin Kędzia z firmy Farmet zaprezentował maszyny rolnicze. Druga część pokazu odbyła się na boisku przy świetlicy w Roszycach. Hanna Hellerova z firmy Farmet przeprowadziła pokaz tłoczenia oleju na zimno.

2014.10.29-1

Pokaz był też okazją do przedstawienia bieżących informacji na temat pracy instytucji rolniczych ‒ ARiMR, DIR, DODR we Wrocławiu, WIORiN oraz KRUS. Zastępca Dyrektora ARMiR we Wrocławiu Jan Socha przedstawił informacje na temat finansowania programów wspomagających rozwój rolnictwa, jak Młody Rolnik czy Modernizacja gospodarstw rolnych. Członek Zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej Wiktor Skotnicki przedstawił aktualne informacje izbowe.

W czasie pokazu doradcy z PZD Kłodzko udzielali rolnikom porad z zakresu dopłat bezpośrednich na lata 2015-2020. Pokaz zakończył występ zespołu Folkowe Babki.

Elżbieta Ulatowska DODR we Wrocławiu, PZD Kłodzko

[www.dodr.pl]

Reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.