Konkurs na najlepsze gospodarstwo ekologiczne rozstrzygnięty

Konkurs na najlepsze gospodarstwo ekologiczne w naszym województwie odbył się już po raz szósty. Jego wyniki zostały ogłoszone w sobotę 8 września podczas Kiermaszu Ekologicznego w Jeleniej Górze, promującego branżę ekologiczną na Dolnym Śląsku.

To już XXV, jubileuszowa edycja tej imprezy, którą w tym roku zorganizowano pod hasłem „Zdrowo i przede wszystkim ekologicznie”. Z okazji jubileuszu 25 lat, uczestnicy imprezy zostali ugoszczeni przez Dyrektora DODR we Wrocławiu Ryszarda Czerwińskiego dwustoma litrami ekologicznej grochówki.

Ważnym elementem tej uroczystości była prezentacja gospodarstw ekologicznych, w tym laureatów i uczestników konkursu oraz degustacja wytwarzanych w nich produktów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się różne gatunki serów. Można było także skosztować wielu gatunków ciast, wędlin oraz przetworów owocowych i warzywnych.

Konkurs na najlepsze gospodarstwo ekologiczne w naszym województwie odbył się już po raz szósty a gospodarstwa, zgodnie z regulaminem były oceniane w dwóch kategoriach ‒ „ekologia środowisko” i „ekologiczne gospodarstwo towarowe”. W pracach komisji konkursowej uczestniczyli przedstawiciele Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego we Wrocławiu. Laureaci konkursu oraz wyróżnieni w obu kategoriach zostali uhonorowani dyplomami Marszałka Województwa Dolnośląskiego, otrzymali też nagrody ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Dodatkowo laureaci trzech pierwszych miejsc w kategorii „ekologiczne gospodarstwo towarowe” otrzymali nagrody ufundowane przez Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego we Wrocławiu.

Laureaci wojewódzkiego etapu konkursu na najlepsze gospodarstwo ekologiczne w 2012 roku

Kategoria „ekologiczne gospodarstwo towarowe”
1 miejsce – Elżbieta i Leszek Brzostowscy – Nowa Wieś k. Międzylesia
2 miejsce – Katarzyna i Krzysztof Kyś – Międzylesie k. Kłodzka
3 miejsce – Bożena i Daniel Sokołowscy – Łomnica k. Jeleniej Góry
Wyróżnienie – Paweł Mazur – Jugowice k. Mieroszowa

Kategoria „ekologia – środowisko”
1 miejsce – Barbara i Kazimierz Jochymek – Bukówka k. Lubawki
2 miejsce – Małgorzata Selwit – Sosnówka k. Karpacza
3 miejsce – Danuta i Krzysztof Soboń – Stary Gierałtów k. Stronia Śląskiego
Wyróżnienie – Władysława Gil i Wiktor Urbańczyk – Radzimowice k. Bolkowa

[Źródło: Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego]

Reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.