Jarmark świąteczny w gminie Radków

VI Jarmark świąteczny gminy RadkówJuż po raz szósty odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy Gminy Radków. Impreza odbyła się w niedzielę 11 grudnia br. w hali sportowej w Ścinawce Średniej. Na jarmarku prezentowane są tradycyjne bożonarodzeniowe potrawy i ozdoby. Tegoroczny jarmark przebiegał pod hasłem „W aromacie leśnych grzybów”. Aktualnie jest to największa impreza tego typu na Ziemi Kłodzkiej.

VI Jarmark świąteczny gminy Radków

W bieżącym roku kilkanaście świątecznych stołów przygotowały koła gospodyń, sołectwa, stowarzyszenia, gospodarstwa agroturystyczne. Obecne były także dwie czeskie miejscowości – Křinice i Martínkovice. Na stołach tradycyjne wigilijne i świąteczne potrawy. Przysmaków związanych z motywem przewodnim imprezy, czyli grzybami, było wiele – m.in. zupa grzybowa, paszteciki z pieczarkami, krokiety i uszka z grzybami, sos grzybowy. Ale także sporo na słodko – głównie makowce, serniki i pierniki oraz „na ostro” – różne nalewki. W centralnym punkcie sali prezentowany był Stół Wigilijny Ziemi Radkowskiej.

VI Jarmark świąteczny gminy Radków

Towarzyszącym elementem jarmarku był kiermasz produktów świątecznych, oferowanych przez ponad 80 podmiotów. W trakcie imprezy, na scenie odbywały się prezentacje artystyczne dzieci z placówek oświatowych gminy Radków oraz zespołów ludowych. Ponadto rozstrzygnięto konkursy: „Najpiękniejszy piernik świąteczny”, „Szopka bożonarodzeniowa – gminny konkurs plastyczny” oraz trwający cały rok konkurs „Piękna wieś radkowska”. Najpiękniejsza wieś gminy Radków w 2016 r. to Tłumaczów.

[Tekst i foto: Marek Gałowski]

Reklama:

One Comment on “Jarmark świąteczny w gminie Radków”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.