Jakie lampy do ogrodu publicznego są w modzie?

lampy-do-ogroduUmiejętnie dobrane oświetlenie odgrywa bardzo ważną rolę nie tylko na posesjach prywatnych, ale również w tzw. małej architekturze. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie lampy do ogrodu są obecnie w modzie i na jakie elementy zwrócić uwagę przy ich zakupie.

lampy-do-ogrodu

Modne i stylowe kinkiety

W ostatnim czasie jest duży boom na ogrodowe kinkiety, dlatego też nie można przejść obok nich obojętnie. W dzisiejszych czasach w modzie są nie tyko kinkiety w minimalistycznym stylu, ale również ozdobne kinkiety retro, które rewelacyjnie komponują się z bujną roślinnością. Nowoczesne oprawy oświetleniowe są oczywiście w 100% przystosowane do światła LED. Godne polecenia są wysokiej jakości kinkiety wykonane z aluminium i nietuzinkowego szkła witrażowego.

Halogeny ogrodowe

W miejscach użytku publicznego coraz częściej można spotkać również halogeny, które doskonale nadają się do eksponowania ogrodów. Olbrzymią zaletą halogenów jest nie tylko to, że ładnie się prezentują, ale przede wszystkim to, że światło można skierować w wybranym kierunki. W ten prosty sposób światło nie będzie oślepiać przechodniów i doskonale podkreślać będzie najważniejsze elementy architektury ogrodowej. Nowoczesne halogeny ogrodowe to najprostszy sposób na oświetlenie oczka wodnego albo fontanny.

Stojące lampy do ogrodu

Na samym końcu warto wspomnieć o stojących lampach do ogrodu, które mogą mieć bardzo różną wysokość. W parkach najlepszym rozwiązaniem będą oczywiście dość wysokie słupy, które będą w stanie oświetlić nawet bardzo duże powierzchnie. Warto wspomnieć o tym, że światło od lamp pada zawsze z góry, dlatego też nie razi ono w oczy. Niskie lampy do ogrodu wykorzystuje się głównie do oświetlania tras dla pieszych. Osoby, które chcą stworzyć piękne alejki ogrodowe powinny jak najszybciej rozejrzeć się za ciekawymi modelami. Niewielkie lampy ogrodowe (do jednego metra) doskonale nadają się również do oświetlania ciągów komunikacyjnych. Modne i stylowe lampy nie tylko dobrze podświetlają roślinność, ale co najważniejsze dodają uroku zielonej przestrzeni.

Artykuł powstał we współpracy z http://www.promar-sj.com.pl

Reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.