Jak znaleźć dla siebie odpowiednie łóżko?

Każdy chce, aby jego sypialnia ładnie się prezentowała. Wystrój wnętrza ma oczywiście duże znaczenie, ale przy wyborze łóżka dużo istotniejszą kwestią jest to, aby było ono wygodne. Bez tego na próżno jest liczyć na komfortowy i zdrowy sen, a ten jest kluczowy do prawidłowego funkcjonowania organizmu. To właśnie w łóżku spędzamy jedną trzecią swojego życia, dlatego obowiązkowo należy stworzyć sobie optymalne warunki do nocnej regeneracji. Co w takim razie ma znaczenie przy wyborze tego mebla?

lozko

W poszukiwaniu wygodnego łóżka

W łóżku każdy przesypia wiele godzin każdego dnia. Nie można jednak się dobrze wysypiać na niewygodnym materacu. Warto poświęcić trochę czasu na określenie swoich potrzeb i preferencji, co ułatwi wybór odpowiedniego łóżka. Bardzo ważne są wymiary. W przypadku mebla dla jednej osoby, zaleca się postawić na łóżka 90×200 cm. Z kolei dla dwojga potrzebne będą modele 160×200 cm. Do wyboru są też węższe czy szersze łóżka, w zależności od potrzeb przyszłych użytkowników. Można nawet zdecydować się na zlecenie wykonania mebla wypoczynkowego na wymiar, który będzie idealnie dopasowany do potrzeb i preferencji użytkownika, ale wiąże się to z niemałymi kosztami. Zwykle wystarczy wybrać z gotowych rozwiązań, gdyż łóżka produkowane są pod standardowe wymiary materacy. Po wyborze odpowiedniego rozmiaru przychodzi czas na określenie materiału, z którego zostało wykonane łóżko. Od lat prym wiodą modele drewniane, szczególnie te z drewna bukowego, dębowego i sosnowego. W sprzedaży dostępne są też łóżka wykonane z płyt MDF czy HDF, które są tańsze, ale trzeba mieć na uwadze ich jakość wykonania.

Wiele osób decyduje się na łóżka tapicerowane, czyli takie z ramami wykończonymi materiałem lub skórą (naturalna lub eko-skóra). Występują one w różnych stylach i kolorach, przez co z łatwością można dobrać je do wystroju swojego wnętrza. Jeśli ktoś szuka czegoś unikalnego, to może zdecydować się na stylizowane łoże z baldachimem. Z kolei miłośnikom minimalizmu i prostoty spodoba się łóżko przypominające japoński futon. Komfort użytkowania zwiększa zagłówek łóżka, szczególnie ten miękki, tapicerowany i wysoki.

Artykuł powstał we współpracy z expertsnu.pl – Łóżka 90×200

Reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.