Jak skutecznie wyeliminować kreta?

ak0001Mając ogród, czy działkę, chcemy się cieszyć piękną zielenią, przebywając na takim terenie. Szczególnie zaś wtedy, gdy nie mieszkamy bezpośrednio w domku, jaki będzie się znajdować na takiej powierzchni. Jednak może być to trudne, kiedy zamiast na przykład pięknego zielonego trawnika, będziemy mogli zaobserwować krecie kopce.

Z pewnością nie ma bardziej przerażającego widoku, tym bardziej, jeśli bardzo szybko przekonamy się o tym, że intruza wcale nie będzie łatwo wypłoszyć i przepędzić z naszej ziemi. Jak poczytamy na różnych stronach internetowych, sposobów jest całe mnóstwo, jednak nie wszystkie się zawsze sprawdzają. Wygląda więc na to, że trzeba uzbroić się w cierpliwość i postępować zgodnie z metodą prób i błędów.

Jak pozbyć się kreta?

Jednym z rozwiązań, jakie warto wypróbować, może być specjalna siatka na krety, jaką umieszcza się pod trawnikiem. W ten sposób udaje się skutecznie walczyć z tym szkodnikiem, a jednocześnie siatka jest niewidoczna, więc nie szpeci wyglądu działki, czy ogrodu i trawnik może nam służyć do tego, w jakim celu został zasiany. Jeśli będziemy zaś chcieli przepędzić kreta siłą, czy nawet przemocą, musimy pamiętać o tym, że jest to zwierze pod ochroną, zatem takie działania są zabronione. Alternatywą dla siatki mogą być różne preparaty chemiczne, jakich zadanie polega na przepędzeniu takiego stworzenia, na przykład za pomocą specyficznego zapachu. Jednak przeważnie dzieje się tak, że kret potrafi się uodpornić i bardzo szybko wszystko wraca do sytuacji sprzed zastosowania jednego z takich preparatów.

Inną możliwością może być próba wystraszenia intruza z wykorzystaniem sił natury. W praktyce będzie to oznaczać wykorzystanie siły wiatru, by poruszała przygotowany wcześniej wiatrak. W momencie, kiedy wiatr będzie dmuchać w jego skrzydła, powinien zacząć się obracać i powodować przy tym hałas i wibracje. Czasami taka metoda przynosi skutek, więc warto wziąć ją pod uwagę, tym bardziej, iż nie wiąże się ona z dużymi kosztami i można taki wiatrak zamontować dokładnie tam, gdzie spodziewamy się obecności kreta.

Siatki na krety kupisz w sklepie: http://rolmarket.pl/pol_m_Siatki_Przeciw-kretom-236.html – sprawdź.

ak0001

Reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.