Czy warto kupić poleasingowy kombajn? Podpowiadamy

kombajnRozwijanie gospodarstwa rolnego kosztuje. Dlatego część rolników musi wybierać pomiędzy stagnacją a zaciąganiem kredytów opiewających na wysokie kwoty lub zakupem używanych maszyn – nierzadko już wyeksploatowanych. Można jednak uniknąć takich kompromisów, korzystając z aukcji poleasingowych.

kombajn

Chociaż aukcje poleasingowe kojarzą się przede wszystkim z samochodami osobowymi, taka oferta dedykowana jest również rolnikom. Maszyny rolnicze poleasingowe to świetna alternatywa dla używanego sprzętu – nie zawsze pochodzącego ze sprawdzonego źródła.

Maszyny rolnicze nie tylko z leasingu

Jeśli chodzi o pochodzenie poleasingowych maszyn rolniczych, są one własnością firm poleasingowych. Mogą być sprzętem:

  • pokontraktowym, tj. oddawanym przez leasingobiorcę po zakończonej umowie leasingowej
  • powindykacyjnym, tj. odbieranym w sytuacji, gdy leasingobiorca przestaje spłacać raty w terminie.

Dlatego dostępne na aukcjach poleasingowych maszyny rolnicze różnią się rocznikiem, przebiegiem czy stopniem eksploatacji. Zawsze jednak pochodzą ze sprawdzonego źródła – posiadają komplet dokumentów oraz dokumentację związaną z przeprowadzanymi ewentualnie naprawami, itp.

Kombajn poleasingowy to korzystne rozwiązanie

Chociaż poleasingowe maszyny rolnicze są sprzętem używanym, nadal pozostają korzystnym rozwiązaniem dla wielu rolników.

  • Możliwość zakupu kombajnu w atrakcyjnej cenie

Maszyny rolnicze poleasingowe wystawiane są na aukcjach jako urządzenia używane. Jednak ich cena bywa z reguły niższa niż aktualna wartość rynkowa. Dzięki temu rolnik kupujący kombajn poleasingowy może jeszcze więcej zaoszczędzić.

Przykład: Załóżmy, że chcesz kupić kombajn zbożowy NewHolland z roku 2013. Jego wartość rynkowa wyceniana jest na ponad 710 tys. złotych. W aukcji PKO Leasing dostępny jest już od 689 tys. złotych.

  • Możliwość korzystania z niemal nowych maszyn

Dostępne na aukcjach leasingowych pojazdy rolnicze to maszyny stosunkowo nowe. Z reguły 5-10 letnie, nie zdążyły się jeszcze przez ten czas wyeksploatować – szczególnie, że np. kombajn jest sprzętem wykorzystywanym jedynie sezonowo. Łącząc to z atrakcyjną ceną – niższą nawet o kilkanaście procent w stosunku do wartości rynkowej – zakup maszyn rolniczych pochodzących od firm leasingowych może okazać się źródłem sporych oszczędności.

  • Możliwość użytkowania sprzętu w dobrym stanie technicznym

Firmy leasingowe wystawiają na aukcjach wyłącznie sprawdzone maszyny rolnicze. Chociaż różnią się one stanem technicznym, są sprawne. Nie posiadają żadnych ukrytych usterek – o ewentualnych wadach czy niedociągnięciach potencjalny nabywca dowiaduje się jeszcze przed zakupem.

Dobra jakość wynika z faktu, że firmy leasingowe wymagają zwrotu maszyn i pojazdów rolniczych w określonym stanie – bez widocznych uszkodzeń i w 100% sprawnych.

Jak kupić maszyny rolnicze pochodzące z leasingu?

Aby zakupić poleasingowe maszyny rolnicze, należy wziąć udział w specjalnie organizowanych aukcjach. Wystarczy zarejestrować się w serwisie internetowym, wybrać konkretny kombajn, a następnie obejrzeć go na wskazanym placu poleasingowym. Po pierwszych oględzinach można przystąpić do licytacji, oferując kwotę nie mniejszą niż wymagana. Jeżeli stawka będzie najwyższa, aukcja zakończy się sukcesem – zostaniesz właścicielem wybranego kombajnu. Potem nie pozostaje już nic innego jak tylko dopełnić formalności.

Reklama:

One Comment on “Czy warto kupić poleasingowy kombajn? Podpowiadamy”

  1. Czy warto? Warto pod warunkiem dokładnego sprawdzenia oferty, stanu prawnego i technicznego, żeby potem nie być niczym zaskoczonym i dobrze wiedzieć, za co płacimy. Podstawa to również wybór dobrego źródła – sprawdzone są przykładowo PKO, EFL czy Getin. wiarygodny sprzedawca to co najmniej 1/3 sukcesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.