Co przemawia za wyborem rolet plisowanych?

Okno wymaga odpowiedniej dekoracji. Firany i zasłony to jedno, ale do wyboru mamy jeszcze żaluzje i rolety. Jeśli komuś znudziły się tradycyjne rolety, warto zainteresować się modelami plisowanymi. Są one bardzo funkcjonalne, wyróżniają się unikalnym designem. Chodzi tutaj o rolety, których materiał przypomina harmonijkę. Jest on przepleciony sznurkiem i umieszczony w aluminiowej rynnie. Takie rolety plisowane dają dużo więcej możliwości niż te zwykłe.

salon3

Zalety rolet plisowanych

Użyteczną i estetyczną dekoracją okienną jest roleta plisowana, której montaż może być różnorodny. Niezaprzeczalną zaletą tego typu rolet jest to, że można poruszać tkaniną po całej długości okna. Pozwala to na zwijanie plisy nie tylko od dołu, ale też od góry okna. W zależności od swoich potrzeb i preferencji możliwe staje się regulowanie z łatwością tego, ile światła i z jakiej strony ma wpaść do pomieszczenia. Od użytkownika zależy to jaki dokładnie fragment szyby ma być w danej chwili odsłonięty. Możliwe jest zamontowanie rolety plisowanej do listwy przybyszowej lub na ramie skrzydła okiennego. Drugi sposób jest w pełni bezinwazyjny. Na korzyść rolet plisowanych przemawia wygoda i prostota w obsłudze. Takie rozwiązanie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu – sypialni, jadalni, kuchni, łazience, na korytarzu czy w pokoju dziecięcym.

Kolejną zaletą plis jest to, że nie prześwitują po żadnej stronie, gdyż tkanina została umieszczona dyskretnie w prowadnicach. Jeśli chcemy uzyskać stuprocentowe zaciemnienie pomieszczenia, warto wybrać plisy wykonane z materiału zaciemniającego. Na korzyść tego typu rolet przemawia też to, że posiadają właściwości wyciszające i termoizolacyjne. Idealnie sprawdzają się zarówno latem, jak i zimą. Materiał plis jest wytrzymały, a jego wewnętrzna część pokryta jest srebrną powłoką odbijającą promieniowanie słoneczne, co chroni dodatkowo przed nadmiernym nagrzewaniem się wnętrza. Sam materiał jest lekki, nie zajmuje wiele miejsca i dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych, łącznie z wielorakimi wzorami.

Artykuł powstał we współpracy z rolmajster.pl – rolety plisowane

Reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.