20 Biesiada Ostatkowa KGW

20 Biesiada Ostatkowa KGWOstatnia sobota karnawału to tradycyjna Biesiada Ostatkowa Kół Gospodyń Wiejskich gminy Kłodzko. Tegoroczna impreza odbyła się 10 lutego w krosnowickiej „Podhalance” – gospodarzem były jak zwykle „Kumy”. W programie m.in. rozstrzygnięcie konkursu na świąteczne centrum wsi, konkurs pączków i faworków, występy śpiewacze oraz pokaz barmański. To było już 20 wspólne biesiadowanie!

20 Biesiada Ostatkowa KGW

Pod koniec karnawału na tradycyjnej biesiadzie spotykają się członkowie Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Kłodzko oraz zaproszeni przez nich goście – przyjaciele i sponsorzy, samorządowcy, politycy. W bieżącym roku, wśród gości były m.in. władze gminy Kłodzko oraz zaprzyjaźnione z „Kumami” „Kłodawianki” z Kłodawy w powiecie gorzowskim.

20 Biesiada Ostatkowa KGW

Zanim przystąpiono do biesiadowania oraz wspólnych śpiewów i tańców, ogłoszone zostały wyniki konkursu na świąteczne centrum wsi oraz przeprowadzono tradycyjny konkurs pączków i faworków. Po smakowitej naradzie jury ogłosiło, że najlepsze faworki piecze KGW Bierkowice, zaś najlepsze pączki są dziełem KGW Żelazno. W konkursie na „Najładniejsze Świąteczne Centrum Wsi” uczestniczyło aż 26 miejscowości spośród 35 wchodzących w skład gminy Kłodzko. Tym razem, z okazji jubileuszu biesiady, wszyscy otrzymali równorzędne pierwsze miejsca. Nagrodzone miejscowości to: Bierkowice, Boguszyn, Jaszkowa Dolna, Jaszkowa Górna, Kamieniec, Korytów, Krosnowice, Ławica, Łączna, Marcinów, Mikowice, Ołdrzychowice Kłodzkie, Piszkowice, Podtynie, Podzamek, Romanowo, Roszyce, Ruszowice, Starków, Szalejów Dolny, Szalejów Górny, Święcko, Wilcza, Wojbórz, Wojciechowice oraz Żelazno. Niestety, nie przyznano nagrody Grand Prix, bo niewątpliwie laureatem byłoby Żelazno za swoje świąteczne „Las Vegas”… Wszystkie sołectwa otrzymały czeki finansowe na kwotę 400 zł do wykorzystania na potrzeby wsi.

20 Biesiada Ostatkowa KGW

Rozrywkowa część imprezy to przede wszystkim prezentacje śpiewacze przybyłych zespołów oraz huczna zabawa i tańce do białego rana. Jako pierwsze, przed uczestnikami biesiady wystąpiły gospodynie, czyli „Kumy” z Krosnowic. Po nich zaprezentowały się: „Kłodawianki” z Kłodawy, Zespół Marzenie Gminy Kłodzko, „Słowianki” z Bierkowic, Chór Sołtysów oraz „Szalejowianki” z Szalejowa Dolnego. Po występach niespodzianka – pokaz barmański z konkursem dla chętnych spośród publiczności. Okazało się, że pani sołtys Krosnowic Urszula Borkowska, poza sprawnym zarządzaniem wioską, równie sprawnie… żongluje szejkerem. Wspólne śpiewy i szalone tańce przy muzyce na żywo zespołu „Duo Plus” trwały do bardzo późnych godzin nocnych…

Galeria zdjęć z imprezy:

Tak bawią się w gminie Kłodzko – zobacz filmy:

Reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.