Jak grilluje się na świecie?

Grill dla Amerykanów to przyrządzanie dużych i soczystych kawałków mięsa. Z kolei Brazylijczycy preferują słodki smak grillowanych owoców. Zupełnie inne preferencje kulinarne mają natomiast Chińczycy, którzy na ruszt wrzucają larwy owadów, insekty czy ptaki. Jak robią to Polacy i jak do grillowych rewolucji kulinarnych podchodzą mieszkańcy innych nacji? O preferencjach smakowych Polaków i nie tylko […]
Czytaj dalej…

 

Geocaching w gminie Kłodzko

W promocji gminy Kłodzko wiodącą rolę zaczyna odgrywać geocaching. W skrócie, jest to poszukiwanie ukrytych „skarbów” za pomocą odbiornika GPS. Gra terenowa polega na tym, że jedni jej uczestnicy ukrywają skarby, których później szukają inni uczestnicy zabawy. Skarbów szuka się za pomocą odbiornika GPS (np. w smartfonie lub tablecie) albo specjalnego urządzenia GPS.
Czytaj dalej…

 

Superżywność. Jedzenie i medycyna przyszłości

Superżywność. Jedzenie i medycyna przyszłości – książka Davida Wolfe’a, eksperta z zakresu zdrowego odżywiania i propagatora diety opartej na surowych produktach, jest już dostępna w księgarniach. Tytuł ukazał się nakładem Wydawnictwa Vivante. David Wolfe jest ekspertem z zakresu zdrowego odżywiania i propagatorem diety opartej na surowych produktach.
Czytaj dalej…