Aranżacja ogrodu – porady i ciekawostki, o których musisz pamiętać

Ogród to miejsce, które szczególnie w okresie wiosenno-letnim tętni życiem. Aby dobrze pełnił swoją funkcję, należy go dobrze zaprojektować i zaaranżować. W poniższym krótkim artykule zamieszczamy komplet porad, dzięki którym samodzielne projektowanie ogrodu będzie znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze. Zapraszamy do lektury.
Czytaj dalej…

 

Jak prawidłowo sadzić krzewy owocowe?

Krzewy owoce bardzo często są wręcz dumą ogrodników. Pięknie wyglądają, a przy okazji co roku wydają dorodne plony, które mogą być podstawą dla zdrowych przetworów czy sezonowych przysmaków. Aby jednak móc się nimi cieszyć, trzeba takowe mieć, co bezpośrednio wiąże się z tematem, jak dbać o nie, a jeszcze wcześniej: jak prawidłowo sadzić krzewy owocowe […]
Czytaj dalej…

 

Zimowe przycinanie gałęzi

Przełom stycznia i lutego to czas pierwszych prac pielęgnacyjnych w ogrodzie. Jeżeli warunki pogodowe są sprzyjające: temperatura powyżej zera i odpowiednia dawka słońca to znak, że możemy rozpocząć przycinanie gałęzi. Jakie narzędzia dobrać, aby zapewnić prawidłowy rozwój roślin? Na to pytanie odpowiedzą eksperci marki GARDENA.
Czytaj dalej…

 

Rodzaje opryskiwaczy rolniczych

W zależności od konkretnego przeznaczenia wyróżnić możemy różne rodzaje opryskiwaczy hydraulicznych. Modele tych maszyn są zróżnicowane pod względem tego, do jakich rodzajów upraw są stosowane, a także, jaki mechanizm jest zastosowany celem najskuteczniejszego rozprowadzenia środka chemicznego po określonym typie uprawy. Wiadomym jest również, że w związku z tym różnią się również typy poszczególnych podzespołów opryskiwacza.
Czytaj dalej…